Ви переглядаєте: Головна > Історія навчального закладу > Історія закладу.
Post Icon

Історія закладу.

Було це не деінде, а в нашому ж таки селі . Жили тут люди колись гарно, весело та заможно. Чудові садиби потопали в зелені розкішних дерев.  А були тут і пишні яблуні , і красуні вишні, усміхалася на сонці калина і буяла розлогим віттям черешня. Понад ставом шуміли явори, а красуні верби спускали в прозору воду свої пишні, пишні коси.

Там серце поволі розмовля,

Там серце шепоче Господню славу,

А думка край світа на хмарі гуля

Орлом сизокрилим літає – ширяє.

Та вийшов з кабінету свого добрий господар,  молодець славний – директор заводу «Цукропроммеханізація»  Олег Цаплієнко:

Гей!!! Нехай стану, гляну – подивлюся

Та на мою Україну, та на моє селище красне-Гребінки

Те, що, як мак процвітає

Та ж палацу в нім немає!

Ударив булавою об землю і мовив:

Тут буде палац розкішний для пташенят – малят наших любих. Та щоб ставали вони на крило, та щоб літали у небі високо орлятами сизокрилими!

Та  як мовив – так і сталось.

Далеко було чути козака Олега та й у році тисяча дев»ятсот сімдесят восьмому від Різдва Христова.

Ой у неділю борзо рано-пораненьку, ой тож не сизокрилі орли заклекотали. То майстри-будівельники відгукнулися!  Та й злетілись на його клич і стали будувати і прикрашати. І звели вони за два роки будівлю прегарну, що ні словом сказати, ні пером описати.

Світлиці просторі, покої затишні з чудесами чудесними: рукою поведеш – вода тече із кранів блискучих,  іншою поведеш – скатерті –самобранки з  яствами ситними. Та й назвали рай цей – «Казочка». Та й поселилися тут нащадки майстрів-умільці обладнання будувати для діла великого та необхідного – цукроваріння. Сталася ця подія дня четвертого місяця березня року 1980.

 

 

 

І стала опікуватися дитсадком Король Людмила Андріївна – знаючий і вимогливий педагог. І покликала вона дванадцять княжних – вихователів, і впоміч їм ще дванадцять помічників працелюбивих.

 

 

 

І ось кожного ранку поспішають сюди милі та гарні жінки, щоб зустріти добрим словом, ласкавим поглядом сто сорок своїх маленьких пташенят, допитливих чомусиків.  І зростали тут маленькі Зеленські, Майструки, Кузьменки, Сергієнки, Подскрьобіки, Волошини, Гуки, Крашевські,  Бурі, Завадські, Усенки, Боярські  та інший  люд  прекрасний  і достойний.  І їм тут хороше було. Тут їх пестять і голублять, до грудей як рідних пригортають і всьому розумному навчають. Багато літ проминуло з тих пір, коли вперше відкрилися двері дитсадка, довгих та щасливих літ. Не одне покоління соколят вилетіло із гніздечка затишного. І було їх аж цілих вісім сотень:   розумних, талановитих, милих, чарівних, добрих та найрідніших і найкращих, бо вони – наші! Не раз мінявся обслуговуючий та педагогічний персонал дитячого садка, але завжди добрим словом згадуємо непосидючих рукодільниць Чирикало І.Ю. та Бовсунівську Л.М., привітних і лагідних Зеленську Т.Ю. та Онищенко О.М., веселих і дотепних Тарасенко Н.С. та Гук Г.Г., Островську В.М.

«До дітей з турботою» під таким заголовком надрукували статтю про наш садочок у 1984 році в районній газеті «Шлях Ілліча», в якій відмітили високий професійний рівень та невичерпну любов до малят вихователів Гаврикову Г.М., Подскрьобік Н.П., Шадуру Л.М., Вангородську Н.Є., Печену Н.В., Онищенко О.М., Гук Г.Г., Сухомлин Т.М., Буру С.О.  Публікували  статті  про працівників «Казочки» І в 1987, 1991, 1996, 2002 роках.

 

За добросовісну працю люди  установи  неодноразово нагороджувались грамотами та цінними подарунками відділу освіти Васильківської райдержадміністрації  та власниками дошкільного закладу.

Не відстають від дорослих і вихованці . Вони також нагороджувались  різними дипломами та грамотами, саме: 1988 р. – дипломи Ради  культурно – спортивного комітету при виконкомі Гребінківської селищної ради народних депутатів за призові місця та активну участь у підготовці та проведенні  свята дошкільних закладів приуроченого до Дня захисту дітей. 2001 р. – танцювальний  та вокальний колективи  дошкільного закладу  нагороджені дипломами лауреатів районного фестивалю дитячої творчості вихованців дошкільних закладів освіти «Юні таланти Васильківщини!» .

Кожен край має свій звичай, а хто його забуде – перекотиполем буде. Так кажуть у народі.  Люблять у нашому колективі українську пісню  і запальний танок, дотепний жарт і мудрі приказки та прислів»я.

Всі народні свята і звичаї знаємо і з задоволенням відзначаємо. Свої знання   передаємо  дітям. Наші діти пишуть писанки на Паску, на Різдво їдять ковбаску, люблять весну зустрічати, і обжинки святкувати.

 

Душа дитини формується змалку. Тому любов до рідної матусі, до своєї хати, до свого краю і народу закладаємо з раннього дитинства через художнє слово, пісню, танець, веселі свята і розваги.

Як ніжний щебет соловейка потрібний для пробудження дня, так лагідний спів матусиної колискової необхідний для дитячої душі. Ллється мелодійний спів, наповнюючи добром і щирістю дитячі серця. Яке ж то маля без колиски, яка ж то мати без ніжної пісні. Мамина колискова – то ніжність і любов, то ласка і спокій, то сонце і життя. Хто не пам»ятає того тепла, яке іде від маминої колискової?

Мама як і сонечко,

Лиш одна буває,

Пестить і голубить нас,

Розуму навчає.

Кожен рік відзначали  у садочку свято мами, бабусі, тата і дідуся. Та найпам»ятнішим було у 1990 році   «Родинне  свято», яке проходило у нашій світлиці, створеній та оформленій у стилі  української  хати  із  використанням  старовинних інструментів ( скриня, ліжник, вербова колиска, прядка,  рубель. )

 

Як не любити тебе, краю рідний, як не кохати в тій любові дітей твоїх, коли, що не дорога, то тополя, коли, що не хата – то вишневий сад, коли, що не луг – то пишна калина. Т а краса з давніх – давен передається  з покоління в покоління, в народній пісні, в народній вишиванці, в народних ремеслах.

У нас в садочку не було жодної людини, яка б не вміла вишивати, вишиваючи, співати. Цьому навчали і своїх вихованців. Тому і узори на рушниках співають: чорні кольори сумної ведуть, а червоні – веселої. Прикрашали вони і нашу світлицю, де проходили заняття з естетичного виховання. Група з цього напрямку функціонувала в садку багато років. Як кажуть у народі: «Тримай хату, як у віночку, а рушники – на кілочку».

Задоволені всі були і методоб»єднанням на тему «В гостях у майстрів», яке відбулосяу 1991 році. Гостей  зустрічали  наші вихованці , як належить, хлібом і сіллю та веселими піснями і запальними українськими танцями. Одним із основних питань у сфері освіти є питання відродження національного виховання Однією із основних проблем у розвитку Української держави, зокрема  і в системі виховання  підростаючого покоління, є питання відродження національного виховання. У 1992 р. у м. Києві  наш садочок здав творчий звіт з даної проблеми  на обласному рівні і посів перше місце серед  дошкільних закладів області. Це було відмічено грамотою обласного відділу освіти.

Жодне свято чи розвага народознавчого циклу не проходять  без гаївок, колядок, щедрівок, закличок. Батьки, бабусі і дідусі, які мають золоті руки допомагали у створенні колекції вишивок (Гук А.О., Славінська Л.О., Моторна Г.М.)  у виготовленні спортивного обладнання, годівничок для птахів, беруть участь у конкурсах для батьків з участю дітей (на виготовлення  кращої  іграшки для Діда Мороза, на краще оформлення групової кімнати до свята, кращий малюнок на асфальті).

А життя йде день за днем. Підростають одні вихованці і випускаються до школи, а інша малеча знову поспішає до нашої «Казочки». А у випускників на все життя залишається у пам»яті теплі і задушевні вечори розваг, святкові ранки Нового року, Різдва з колядками та щедрівками, весняного стрітення, Паски та Івана Купала.

З 1995 року наш садочок перейшов до підпорядкування Васильківського районного відділу освіти. З того часу дошкільний заклад очолює Давидова Н.М., яка зберігає традиції і здобутки примножує. Змінився і колектив, але дітям, як завжди, тут затишно і комфортно. Лагідна і усміхнена  зустрічає всіх їх  завідуюча, турбується і опікується дошкільним закладом.

 

Так, як і раніше приїздять до нас з усього району освітяни-дошкільники, щоб обмінятись досвідом роботи. А там, де вміють працювати – вміють і відпочивати.  У 1996 році на базі дошкільного закладу було організоване дозвілля для педагогічних працівників району. Веселі конкурси, ігри, розваги, розповіді, змагання, спогади не залишили байдужими гостей. Щиро дякували освітяни завідуючій за добре організоване дозвілля.

У 1999 році методист рай методкабінету Длужинська І.М. на базі дитсадка організувала і провела конкурс «Кращий вихователь року». Це було справжнє свято майстерності педагогів Васильківщини. Переможці були, але переможених не було. Бо в серцях залишилась радість від зустрічі добрих і вірних друзів.

А 2000 рік знову зібрав усіх, кому не байдужі гумор і сміх. «Казочку» мали честь представляти Вангородська Н.Є., Шадура Л.М., Дворецька О.Г., Давидова Г.О.  Підготовка до КВК стала для колективу своєрідним випробуванням, яке допомогло згуртувати колектив і проявити приховані здібності і таланти.  В цьому році присвоєно педагогічне звання «Вихователь-методист» педагогам закладу Шадурі Л.М. та Вангородській Н.Є.  за досягнення високих показників у роботі .

У 2001 році в дошкільному закладі проведено районне методичне об»єднання вихователів та музкерівників на тему  «Театралізована діяльність дошкільників в дитячому садку». В підготовці та проведенні методоб»єднання взяв участь весь колектив закладу. Відзначились зокрема  Вангородська Н.Є, Островська В.М., Шадура Л.М., Шварьова О.Б., Дворецька О.Г.

В цьому ж році Островська В.М. стала дипломантом конкурсу на звання кращого вихователя року, вона проявила неординарні здібності і вміння в проведенні нетрадиційних занять з дітьми. А вихованка старшої групи Нестерук Оленка на районному конкурсі «Міс дитячий садок» одноголосно була визнана найчарівнішою дівчинкою, їй присвоєно звання «Міс Чарівність»

2001-2002 навчального року обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів оголошує обласний конкурс на створення кращого заняття з правознавства. Завдяки високому професіоналізму та творчому підходу до виконання завдання конспект заняття на тему «Хоч дитина ще мала, та в неї є свої права» став переможцем обласного конкурсу. При підготовці конспекту відзначились Шадура Л.М., Вангородська Н.Є., Островська В.М., Шварьова О.Б.

Дошкільний навчальний заклад «Казочка»  має художньо-естетичний напрямок роботи. Тому пріоритетним є виявлення творчого потенціалу дітей , розвиток їх художніх здібностей.  З 2001 року у садку працює хореографічна група «Горошинки» під керівництвом хореографа РЦБТ Зеленської Т.Ю.

 

У 2002 – 2003 навчальному році в дитячому садку створено театральну студію «Колобок» під керівництвом Вангородської Н.Є. Музичні заняття, свята сприяють естетичному вихованню дошкільнят.

Наші прем»єри –                               Промені мрії

Повні аншлаги .                                В рідному колі,

Душі дитячі                                        Творчі пориви

Повні наснаги.                                   Втілимо в ролі. (Шварьова О.Б)

 

В цьому ж навчальному році колектив закладу  нагороджено грамотою відділу освіти Васильківської райдержадміністрації за ІІІ місце у підготовці до навчального року.

У 2003 – 2004 навчальному році  на базі ДНЗ було проведено засідання педагогічної майстерності для вчителів перших класів ЗОШ та вихователів ДНЗ на тему «Розвиток особистості дитини в процесі реалізації Державних стандартів дошкільної та початкової освіти. Увазі педагогів було представлено інтегроване заняття в старшій групі та проведена ранкова зустріч за програмою «Крок за кроком» у 1 класі вчителем та навчальне заняття з математики у 1 класі.

Швидко казка мовиться та нешвидко діло робиться. Пливе час рік за роком. Підростають наші вихованці і для них у нашому садочку цілий рік як у віночку.

 

2004 – 2005 навчальний рік увінчався зовнішньою реконструкцією приміщення закладу, капітальним ремонтом холів .  робота булла зроблена за рахунок коштів селищної ради під керівництвом Збаращенко Н.С.

 

В цьому ж році в закладі відбувся науково-методичний семінар для методистів та інспекторів районних, міських методичних кабінетів області з проблеми «Модель функціонування компетентності сучасного керівника ДНЗ» для сухачів семінару підготовлено музичну виставу «В гостях у казки» з участю дітей середнього та старшого дошкільного віку.

У 2005 – 2006 навчальному році на базі дошкільної установи проведено конкурс «Кращий вихователь року 2006», за результатами якого  вихователь Кузьменко А.М.  посіла ІІ місце в районі. А дошкільний заклад поповнився музичним центром «Караоке».

В 2007 році Міністерство освіти і науки за високі показники у роботі нагороджує почесним знаком «Відмінник освіти» завідуючу дошкільним закладом Давидову Н.М. та методиста Шадуру Л.М.

2008 – 2012 роки – нове асфальтове покриття, часткова заміна вікон, обладнано ігровий майданчик для дітей раннього віку,  в кожній групі встановлено  водонагрівачі, споруджено  автономну котельню.

У 2011 році на високому рівні пройшов семінар для завідуючих та методистів району, у 2012 році – методоб»єднання для вихователів та музкерівників, у 2013 році – районний  конкурс «Вихователь року – 2013»,2014-2016 роки – методоб’єднання  для вихователів та методистів району, семінари-практикуми, участь у заходах  рідного селища.

Обговорення закрито.